A „Zsombói Kincskeresők” mozgalom rendhagyó történelem órája Zsombón

2018. február 8.

A hangfájl letöltése .mp4 formátumban (48 MB)

Jobb klikk, majd "Hivatkozás/Link mentése másként..."

A rendezvényen készült fotók

Gyuris Zsolt, Zsombó Nagyközség polgármestere

(A fotón tőle balra Kálmán Ferenc, Zsombó Nagyközség díszpolgára)

dr. Marjanucz László tanszékvezető docens, SZTE Új- és Legújabbkori Magyar Történeti Tanszék

Barna Gábor felelős szerkesztő, „Örökségtár” E-Tudásbázis Szerk.

A rendezvény meghívója

Tárgy: Meghívó a „Zsombói Kincskeresők” mozgalom rendhagyó történelemórájára

Zsombó Nagyközség Önkormányzata, az „Örökségtár” E-Tudásbázis Szerkesztősége, valamint a Szegedi Tudományegyetem Történeti és Néprajzi Tanszékei meghívják Önt a „Zsombói Kincskeresők” mozgalom rendhagyó történelemórájára.

Időpont: 2018. február 8. csütörtök 10.50 óra

Helyszín: József Attila Közösségi Ház és Könyvtár (nagyterem) 6792 Zsombó, Alkotmány u. 1.

Előadók: Gyuris Zsolt polgármester, Barna Gábor felelős szerk., dr. Marjanucz László tanszékvezető docens

A rendezvény célja, hogy a Szent Imre Katolikus Általános Iskola 7. és 8. osztályos tanulói személyes eszmecsere révén gyakorlati információkat kaphassanak a szervező szakemberektől a közelmúltban indított társadalmi hatású mozgalomról. Zsombó Nagyközség Önkormányzata számít ezekre a fiatalokra mint önkéntes „adatgyűjtőkre”, akik olyan lényegi információkat hozhatnak felszínre vagy örökíthetnek meg azok eltűnése előtt, amire csak ők lehetnek képesek friss szemlélettel, érdeklődéssel, nyitottsággal.

Kiindulási alapok:

A képviselőtestület az „Örökségtár” Szerkesztőséggel együttműködve az elmúlt években fontos zsombói vonatkozású dokumentumokat, kutatási anyagokat tett elektronikusan elérhetővé Magyarország egyetlen közoktatási E-Tudásbázisában.

www.sulinet.hu/oroksegtar/data/telepulesek_ertekei.php#zsombo

A továbbiakban olyan értékmentésre, adat- és emlékgyűjtésre van szükségünk, amely révén valódi érzelmi-értelmi alapú közösséggé válhat Zsombó mindenkori lakossága.

Hívunk, várunk mindenkit a „Zsombói Kincskeresők” nevű Facebook csoportban!

A települési közösségek sorsát, kultúráját hosszú távon fogja meghatározni az a szándék és módszer, ahogy a fiatalokat mint „erőforrást” bevonjuk az értékmentésbe, adat- és emlékgyűjtésbe.

Számukra létszükséglet az a felhatalmazás és bizalom, amivel a felnőttek megtisztelik őket, valamint az a sikerélmény, amit az övéi elismerése jelenthet, és az, hogy a legjobb teljesítményeik együtt szerepelhetnek a tudományos szakemberek műveivel az E-Tudásbázisban, ill. Zsombó Nagyközség ezután létrehozandó saját elektronikus médiatárában.

A Kincskereső mozgalmat szakmailag országosan koordináló Örökségtár E-Tudásbázis Szerkesztőség a magyar közoktatás és közművelődés kiemelt tartalomszolgáltatója a Sulinet portálon.

www.sulinet.hu/oroksegtar/data/telepulesek_ertekei.php#kincskereso

Melléklet:

1. A Délmagyar 2016. novemberi cikke a Kincskereső mozgalom elindításáról

2. „Kincskereső” felhívás a zsombói fiatalokhoz

3. Zsombói kulturális tartalmak elektronikus közzététele az elmúlt négy évben

Szíves megjelenésükre számítunk!

A szervezők és az előadók nevében, szívélyes üdvözlettel:

Gyuris Zsolt

polgármester