Portál
A szerelem fűvészkertje -Afrika
Sok afrodiziákumnak tekinthető modern gyógyszerkészítmény alapanyaga a Nyugat-Afrika őserdejében honos egzotikus yohimbé. Varázserejű kérgének párlatát évszázadok óta előszeretettel fogyasztják a házassági szertartásra vagy valamely rituális orgiára készülő pigmeusok és busmanok.
Ezek az események állítólag egy hétig is eltarthattak, (ki tudja, talán ma is), s a kellő ajzottságról a naponta egyre nagyobb adagokban fogyasztott "szerelemfa" gondoskodott.

A fa kérge
A Kongó és Kamerun voltak a legnagyobb szállítók, a két hely bővelkedett a yohimbé-ültetvényekben. A tiszta alkaloida szintézise azonban a múlt század ötvenes éveiig váratott magára. Noha a kéregkivonatot előszeretettel fogyasztották a szabados életmódot folytató körökben, a tudományos érdeklődés csak az 1960-as években élénkült meg iránta. A potenciazavarokkal foglalkozó kutatók kísérletei eredményesek voltak, a yohimbin-hidroklorid hatására az erekciók és orgazmusok száma megháromszorozódott a vizsgált személyeknél, ám az is kiderült, hogy teljes szervi impotencia esetén a szer hatástalan. Pszichikai eredetű zavaroknál azonban kifejezetten pozitív hatásokról számoltak be a résztvevők, nőtt a nemi vágy és a nemi aktusok száma is. A kiterjedt laboratóriumi vizsgálatok alapján bebizonyosodott, hogy a yohimbé-hidroklorid minden kétséget kizáróan afrodisztikus hatású szer, hatékony mennyiségét a szakértők 5 mg-ban állapították meg.

Amennyiben yohimbint alkalmazunk, kerüljük az alkoholtartalmú italok, savanyú káposzta, ananász, csokoládé, érett sajtok fogyasztását, valamint az amfetaminok és bizonyos alkaloidák (meszkalin, LSD, MDMA) használatát. Fontos hogy ne vegyünk be túlzott adagokat sem, mert az izomrángással, fájdalmas erekcióval, hasmenéssel, görcsökkel szívműködési zavarokkal járhat, s különösen magas dózisban légzésbénulást, szívizom elégtelenséget okozva akár halálos is lehet.