Kattintson a hirdetésre! Sulinet - Nyelvek
WEBTANÁR

Interaktív online módszertani továbbképzõ tanfolyam angol nyelvtanároknak

A WEBTANÁR 70 rövid, könnyen feldolgozható fejezetben mutatja be az internet felhasználási lehetõségeit a nyelvórán.

Bár a 70 fejezet tartalmaz rengeteg óravázlatot, illetve tartalmilag gazdag, érdekes honlapok által nyújtott lehetõségeket, a legizgalmasabb fejezetek talán azok, amelyek az internetet, mint intaraktív felületet igyekeznek bemutatni.

A teljesség igénye nélkül néhány példa: megtanulhatjuk, hogy 15 perc alatt hogyan tudunk online feladatlapot szerkeszteni képekkel együtt (minden technikai elõképzettség nélkül), rajzfilmet is készíthetünk, gyárthatunk interaktív feladatokat egy ingyenes szoftver segítségével, bebarangolhatjuk az internetes szótárak világát, megismerkedhetünk a virtuális osztálytermekkel (sõt, létre is hozhatunk ilyeneket), verseket írhatunk egy oldal segítségével, kipróbálhatjuk az egyetlen ingyenes angol-magyar fordító szoftvert, elmélyedhetünk egy álomfejtõ program magyarázataiban, de teszteket, keresztrejtvényeket is csinálhatunk, virtuális sétát tehetünk a Tate múzeumban, vagy akár Molváinában (egy kitalált országban) ... és még rengeteg mindent megtanulhatunk, megtaníthatunk a WEBTANÁR segítségével.

Mindehhez nem kell mást tenni, mint ellátogatni a WEBTANÁR oldalára.

Sok sikert és hasznos órát kívánnak a WEBTANÁR szerzõi:

Botos Nóra

Komlósi Sarolta

Csíky Anna

Sztankovics Adrienn

László Péter

és Prievara Tibor

Az oldallal kapcsolatos kérdéseket, javaslatokat, megjegyzéseket a nyelv@sulinet.hu címen várjuk.