BALOGH MÓNIKA

BALOGH MÓNIKA 1974. NOVEMBER 17-ÉN SZÜLETETT MÁTÉSZALKÁN. TIZENNÉGY ÉVES KORÁIG NAGYECSEDEN NEVELKEDIK VALLÁSOS CSALÁDBAN. EZ AZ IDŐSZAK MEGHATÁROZÓ LESZ AZ ÉLETÉBEN. HETEDIK OSZTÁLYOS, AMIKOR A BÁTYJA BUDAPESTEN MEGISMERKEDIK ZSIGÓ JENŐVEL, A ROMA PARLAMENT ELNÖKÉVEL, AKI OLAJFESTÉKET KÜLD NEKI. EKKOR KEZD EL FESTENI, VALLÁSOS TÉMÁJÚ KÉPEKET KÉSZÍT. 1989-BEN FELKÖLTÖZNEK PESTRE, A FERENCVÁROSI LEÖVEY KLÁRA GIMNÁZIUMBAN ÉRETTSÉGIZIK, MAJD ELVÉGZI A PANNÓNIA FILMSTÚDIÓ EGYÉVES RAJZFILMRAJZOLÓ TANFOLYAMÁT. 2000-BEN A FÜGGETLEN MÉDIA KÖZPONT ÚJSÁGÍRÓ KÉPZÉSI PROGRAMJÁNAK HALLGATÓJA, EZT KÖVETŐEN A MAGYAR TÁVIRATI IRODA KULTURÁLIS ROVATÁNÁL GYAKORNOK. KÖZBEN GYERMEKSZOBÁKAT ILLUSZTRÁL ÉS TÁJKÉPEKET KEZD FESTENI, A GYEREKKOR EMLÉKEIT ÉS A SZABOLCSI TÁJ VILÁGÁT DOLGOZZA FÖL. 2000-TŐL 2002-IG ELVÉGEZI A TRÉVIUM SZAKKÉPZŐ ISKOLA ÜVEGFESTŐ ÉS ÓLOMÜVEG KÉSZÍTŐ TANFOLYAMÁT. AZÓTA IS EBBEN A SZAKMÁBAN DOLGOZIK, SAJÁT VÁLLALKOZÁST NYITOTT BEMUTATÓTEREMMEL PESTSZENTLŐRINCEN. SZÁMOS MEGRENDELÉSNEK TESZ ELEGET, TÖBBEK KÖZÖTT EGY ÉPÜLŐ KOPT KERESZTÉNY KATEDRÁLIS ÜVEGABLAKAIT KÉSZÍTI. A FESTÉST IDEIGLENESEN FELFÜGGESZTETTE, MINDEN IDEJÉT AZ ÜVEGMŰVÉSZET TÖLTI KI.

MÓNIKA BALOGH WAS BORN ON 17TH NOVEMBER, 1974, In MÁTÉSZALKA. UNTIL THE DAY SHE TURNED TO BE 14, SHE HAD LIVED IN NAGYECSED WITH HER RELIGIOUS FAMILY. THESE YEARS INFLUENCED HER VERY MUCH. SHE WAS DOING THE 7TH YEAR AT THE PRIMARY SCHOOL, WHEN IN BUDAPEST HER BROTHER MET JENŐ ZSIGÓ, THE HEAD OF THE ROMA PARLIAMENT, WHO SENT HER OIL PAINT. SHE STARTED PAINTING THEN, MAKING PICTURES OF RELIGIOUS THEMES. IN 1989 SHE AND HER FAMILY MOVED TO PEST. SHE GRADUATED FROM LEÖVEY KLÁRA SECONDARY SCHOOL, AND ATTENDED THE ONE-YEAR-LONG CARTOON-DRAWING COURSE OF PANNÓNIA FILM STUDIO. IN 2000 SHE PARTICIPATED IN THE JOURNALIST TRAINING PROGRAMME AT THE INDEPENDENT MEDIA CENTRE, THEN BECAME A TRAINEE AT THE CULTURE COLUMN OF THE HUNGARIAN NEWS AGENCY. DURING THAT TIME, SHE DESIGNED CHILDREN S ROOMS AND PAINTED LANDSCAPES, INSPIRED BY HER CHILDHOOD AND THE LANDSCAPE OF SZABOLCS. SHE STUDIED GLASS-PAINTING AND LEAD-GLASS-MAKING AT THE TRÉVIUM TRAINING SCHOOL BETWEEN 2000 AND 2002. SHE HAS BEEN WORKING IN THIS FIELD SINCE THEN, AND HAS STARTED HER OWN BUSINESS WITH OPENING A SALON IN PESTSZENTLŐRINC. SHE HAS HAD A LOT OF WORK, INCLUDING MAKING THE GLASS WINDOWS OF A COPT CHRISTIAN CATHEDRAL. SHE HAS STOPPED PAINTING PICTURES FOR A WHILE, BECAUSE SHE FOCUSES ON GLASS-PAINTING.

Pipázó öreg / tus, grafit, farost, 40x60 cm, 1990
Old Man Smoking his Pipe /Indian ink, graphite, wood-fibre