ILLÉS JÓZSEF

ILLÉS JÓZSEF 1978. OKTÓBER 8-ÁN SZÜLETETT MISKOLCON. ÁLLAMI GONDOZOTTKÉNT NŐTT FEL, GYERMEKÉVEIT A FÓTI GYERMEKVÁROSBAN TÖLTÖTTE. KISISKOLÁSKÉNT ÜGYESEN RAJZOL, MÁR TIZENÉVESEN RÉSZT VESZ A KÖZÉP-EURÓPAI MŰVÉSZTELEP ALKOTÓTÁBORAIBAN. 1996-BEN PEDIG TESTVÉRÉVEL, ILLÉS HENRIKKEL A CIGÁNY HÁZ NYÁRI KÉPZŐMŰVÉSZETI ALKOTÓTÁBORÁBA KAPNAK MEGHÍVÁST. ATTÓL FOGVA 1999-IG, AMIKOR KANADÁBA KÖLTÖZIK, RENDSZERESEN RÉSZT VESZ AZ ALKOTÓKÖZÖSSÉGEK MUNKÁJÁBAN ÉS CSOPORTOS KIÁLLÍTÁSAIN. KÖZBEN MEGNŐSÜL, CSALÁDOT ALAPÍT. 2005-BEN RÖVID IDŐRE HAZATÉR, MAJD FRANCIAORSZÁGBAN DOLGOZIK. 2007-TŐL ANGLIÁBAN ÉL. ÚJABBAN ISMÉT ALKOT, GRAFIKÁKAT KÉSZÍT.

JÓZSEF ILLÉS WAS BORN ON THE 8TH OF OCTOBER, 1978 IN MISKOLC. HE WAS RAISED AS AN ORPHAN IN A GOVERNMENT INSTITUTION, AT THE FÓT CHILDREN ORPHANAGE CENTER. HIS GIFT FOR ART WAS CLEARLY SEEN EARLY IN HIS CHILDHOOD AND IN HIS TEEN YEARS HE PARTICIPATED TO THE WORKSHOP OF THE CENTRAL-EUROPEAN ARTIST COLONY. IN 1996 WITH HIS BROTHER, HENRIK THEY WERE INVITED TO PARTICIPATE IN THE GYPSY HOUSE ART MEET HELD IN THE SUMMERTIME AND SINCE THEN HE ACTIVELY TOOK PART IN ITS WORK AND THEIR GROUP EXHIBITIONS UP TO THE POINT WHEN HE MOVED TO CANADA IN 1999. DURING THIS PERIOD HE GOT MARRIED AND STARTED A FAMILY. HE RETURNED HOME SHORTLY IN 2005 BUT ONLY TO MOVE ON TO FRANCE TO WORK. HE LEFT FRANCE IN 2007 AND SETTLED IN ENGLAND. HE TOOK UP ART AGAIN AND ENJOYS CREATING GRAPHICS NOW.

Illúzió / olaj, farost, 90x70 cm, 1996
Illusion / oil, wood-fibre