LAKATOS KLÁRA

LAKATOS KLÁRA 1968-BAN SZÜLETETT CSENGERBEN. GYERMEKÉVEIT TYÚKODON TÖLTÖTTE. 1982-BEN BUDAPESTEN KERESKEDELMI SZAKMUNKÁSKÉPZŐBEN TANUL TOVÁBB. EZT KÖVETŐEN A BUDAPESTI SZABÓ ERVIN GIMNÁZIUM ESTI TAGOZATÁN LEÉRETTSÉGIZIK, ÉS A PÉCSI TUDOMÁNYEGYETEM MŰVELŐDÉSSZERVEZŐ SZAKÁN SZEREZ EGYETEMI DIPLOMÁT. EBBEN AZ IDŐBEN KEZD EL RAJZOLNI. NAGY HATÁSSAL VANNAK RÁ BARI KÁROLY, SZÉCSI MAGDA ÉS PONGOR BÉRI KÁROLY (DAVID BERRY) ALKOTÁSAI. R. LAKATOS KLÁRA MŰVÉSZNÉVEN ELSŐ KORSZAKÁBAN, 1996-TÓL FÁKAT ÁBRÁZOLÓ FEKETE TOLLRAJZOKAT KÉSZÍT, MELYEKET SZOLNOKI CSANYA ZSOLT KÖLTŐ VERSEI IHLETNEK. ALKOTÁSAIBÓL TÖBB KIÁLLÍTÁS NYÍLT. 2001-BEN A ROMA PARLAMENT BALÁZS JÁNOS GALÉRIÁJÁBAN MUTATKOZOTT BE, UGYANEBBEN AZ ÉVBEN AZ ÉLET ÉS IRODALOM LAPJAIN IS MEGJELENNEK MUNKÁI. SAJÁT MESEKÖTETÉT, ILLETVE SZOLNOKI CSANYA ZSOLT „NAPLÓ-KÍSÉRLET” CÍMŰ VERSESKÖTETÉT IS ILLUSZTRÁLJÁK ALKOTÁSAI. 2007-BEN AZ ATHE SAM ROMA ÖSSZMŰVÉSZETI FESZTIVÁLON SZEREPEL A „VIZUÁLIS LÉNYEK” CÍMŰ CSOPORTOS KIÁLLÍTÁSON. AZ AMARO DROM, A KETHANO DROM ÉS A LUNGO DROM ROMA FOLYÓIRATOK FOLYAMATOSAN KÖZLIK ALKOTÁSAIT, 2009-BEN AZ IGAZ SZÓ CÍMŰ ÚJSÁGBAN VOLTAK RAJZAI. JELENLEG TANÍT, EMELLETT GYEREKEKNEK TART MŰVÉSZETI FOGLALKOZÁSOKAT.

KLARA LAKATOS WAS BORN IN CSENGER IN 1968. SHE GREW UP IN TYUKOD BUT MOVED TO BUDAPEST AS A STUDENT OF A SECONDARY SCHOOL FOR COMMERCIAL STUDIES IN 1982. SHE GRADUATED FROM ERVIN SZABÓ GRAMMAR SCHOOL IN BUDAPEST AS A CORRESPONDANT STUDENT, THEN GOT A DEGREE AT THE UNIVERSITY OF PÉCS IN CULTURE ORGANIZATION. SHE STARTED DRAWING THIS TIME, IMPRESSED BY THE WORKS OF KÁROLY BARI, MAGDA SZÉCSI, AND KÁROLY PONGOR BERI (DAVID BERRY). SHE REVEALS HER ART UNDER THE NAME KLÁRA LAKATOS R. IN HER FIRST YEARS SHE DRAEW MAINLY BLACK TREES IN PEN AND INK, UNDER THE MOTIVATING POWER OF THE POEMS OF THE POET ZSOLT CSANYA SZOLNOKI. HER FIRST EXHIBITION WAS HELD AT BALÁZS JÁNOS GALLERY IN THE ROMA PARLIAMENT IN 2001. LATER THAT YEAR, HER DRAWINGS WERE PRESENTED ON THE PAGES OF ÉLET ÉS IRODALOM, A SCIENTIFIC JOURNAL. SHE ILLUSTRATED HER OWN CHILDREN'S BOOK AS WELL AS ZSOLT CSÁNYA SZOLNOKIG COLLECTION OF POEMS, TITLED „NAPLÓ-KÍSÉRLET" (DIARY-EXPERIMENT). HER WORKS WERE EXHIBITED AT THE ATHE SAM COLLECTION ODF ROMA ARTS FESTIVAL AS PARTS OF A COLLECTIVE SHOW, TITLED „VISUAL CREATURES" IN 2007. HER DRAWINGS ARE FREQUENTLY PRESENTED IN THE ROMA JOURNALS, TITLED AMARO DROM, KETHANO DROM AND LUNGO DROM. HER DRAWINGS WERE ALSO RELEASED BY THE NEWSPAPER, NAMED IGAZ SZÓ (TRUE WORD) IN 2009. SHE CURRENTLY WORKS AS A TEACHER BUT SHE GIVES LECTURES ON ART TO CHILDREN, AS WELL.

Virágcsendélet I. / olaj, farost, 29x39 cm, 2009
Still Life with Flowers I. / oil, wood-fibre