Bátonyterenye napjainkban

 

Bátonyterenye napjainkban egy, a palóc, bányász és ipari hagyományait őrző, de ugyanakkor folyamatosan fejlődő város képét mutatja.

Megközelíthetősége javítása érdekében a várost átszelő, az M3-as autópálya és az országhatár felé is összeköttetést biztosító 21. sz. főút korszerűsítése, négysávosítása folyamatos. A város észak-déli tengelyén halad keresztül a Szlovákia illetve Budapest irányába összeköttetést biztosító vasútvonal. A városban található két pályaudvar egyszerre több teher és személyvonat fogadására alkalmas.

<

Nagybátony madártávlatból

 

Korszerű játszóterek várják a gyerekeket városszerte

A legfiatalabbak gondozásában a város bölcsődéi, óvodái, az életük alkonyán állók segítésében bentlakásos idősek otthona és nappali ellátást biztosító klubok vesznek részt.

A felnövekvő generációk képzéséről négy általános iskola – köztük egy alapfokú művészeti képzési profillal –, egy szakközépiskola és egy gimnázium gondoskodik. A képzési paletta a helyi igényekhez alkalmazkodva folyamatosan bővül. További középfokú szakképesítést, főiskolai, egyetemi szintű gazdasági, számítástechnikai, agrár képzéseket nyújtó intézmények a város 20-40 km-es körzetében találhatók. Komplex universitas jellegű képzés Egerben, Budapesten és Miskolcon folyik.

A városban kiépült és jól működő egészségügyi alapellátási rendszer (háziorvosok, gyermekorvosok, fogorvosok) érhető el. A lakosság teljesebb körű ellátására praxislabor és fizikoterápia üzemel. A kórházi ellátás a salgótarjáni megyei kórházban és pásztói kórházban biztosított.

Bátonyterenye foglalkoztatási szerkezete folyamatosan változik a működő vállalkozások igényeinek megfelelően. A város jól képzett, nagy számú szabad munkaerővel rendelkezik mind szakképzett, mind betanított, mind adminisztratív területeken. A fiatal korosztály hasznosítható idegennyelv-tudással rendelkezik.

A város lakosságát jól szervezett kereskedelmi hálózat látja el a szükséges árucikkekkel, szolgáltatásokkal, a hazai szolgáltatók mellett megjelentek a multinacionális üzletláncok, bevásárlóközpontok. Fellendülés, fejlődés tapasztalható a lakásépítés és az ingatlanpiac területén is.

A Munkaügyi Központ épülete

 

Autószalon az ipari parkban

Az utóbbi években megnőtt a városban a kis-, és középvállalkozások száma, dinamikusabbá vált a befektetői kedv. A még gyorsabb fejlődés érdekében Bátonyterenye közös vállalkozási övezetet működtet Salgótarjánnal. A város határában, a 21-es főút mellett helyezkedik el egy 45 hektáros Ipari Park. Az önkormányzat a lakossági szolgáltatások városi színvonalú megszervezését és a város dinamikus és gyors fejlődését eredményező gazdaságfejlesztését tartja alapvető feladatának.

A gazdasági és kulturális kapcsolatok elmélyítésére Bátonyterenye testvérvárosi kapcsolatot alakított ki a szlovákiai Fülekkel.

 

Ipari üzemek, háttérben a Bányaváros

 

A Millenniumi Park

A városban igen magas a zöldterületek, parkok aránya, többszörös győztese a Virágos Nógrádért környezetszépítési versenynek. A szabadidős lehetőségek folyamatosan bővülnek, a legfiatalabbak szórakoztatásáról az évről évre játszóterek gondoskodnak. Bárki találhat kedvére való elfoglaltságot, szórakozást a színvonalas és változatos rendezvényeken, a művelődési központ létesítményeiben, sportolási lehetőséget a fedett tanuszodában, teniszezési lehetőséget és erdei iskolai foglalkozásokat Szorospatakon. A városba érkezők ellátásáról panziók, erdei iskola, ifjúsági tábor, kollégium, éttermek és pubok gondoskodnak.