Előző fejezet  

SZŐTTES

 

Az Emlékét idézzed elnevezésű történelemverseny országos döntőjén II. helyezést ért el a Kertvárosi Általános Iskola Csanád csapata, melynek tagjai: Ketzka Jázmin, Takács Bettina, Kocsis Zoltán, Lehoczki Tamás.

Felkészítő nevelő: Kovácsné Bodzsár Zsuzsanna.

 

A VII. országos Arany János vers- és prózamondó versenyen a Kertvárosi Általános Iskola két korcsoportból két-két tanulóval vett részt március 6-án Vasvárott. Az 5-6. osztályosok prózával készültek; Bene László II., Molnár Erika III. helyezést ért el. Felkészítő nevelőjük: Józsa Gabriella. A 7-8. osztályosok Arany és Petőfi költeményei közül választhattak, s e korcsoportban Banyó Péter II. helyezést ért el felkészítő tanára Széli Zsuzsanna segítségével.

 

35 évesek

A makói Belvárosi Általános Iskola és Művészetek Iskolája márc. 4-8. között öt napos rendezvénysorozattal ünnepelte a zenei oktatás 35 éves évfordulóját, és a művészeti iskola 5 éves fennállását. A rendezvénysorozat egy kiállítás megnyitásával kezdődött, melyen bemutatták a képzőművészeti tagozat növendékeinek munkáit, majd az első nap eseményei a Dél-magyarországi Ütőhangszeres Találkozóval folytatódtak. A második napon a Muzsikál a család című hangversenyre került sor, s talán a rendezvénysorozat leghangulatosabb eseménye volt. Csütörtök este került sor a Hagymaházban a Balett, modern tánc, néptánc gálára. A Zenekarok koncertjén péntek este fellépett a Belvárosi Gyermek Fúvószenekar Miklós Imre vezetésével, a Tücsök Zenekar Bíró Anita, az Ifjúsági vonószenekar Rákosné Kispál Mária és a Bartók Ifjúsági Fúvószenekar Deák Sándor karnagy vezényletével. A záró rendezvény a zeneiskola egykori tanítványainak koncertje volt, melyen hallhattuk Mucsi Gergőt ütős hangszereken, Rákos Mátét és Horváth Szabolcsot kürtön, Búza Róbertet és Tamás Pétert klarinéton játszani.

A belvárosi iskolában folyó művészeti oktatással következő számunkban részletesebben is foglalkozunk.

 

Szekeres István rajza

 

 

   
Előző fejezet