Előző fejezet Következő fejezet

Tisztelt Olvasó!

 

Napjaink szorító gazdasági intézkedései közepette külön is öröm számomra, ha kulturális életünk palettája újabb színnel gazdagodhat. A Tabi Kilátó immár hatodik kötetének megjelenése ezt is jelenti számomra. Bízom abban, hogy gazdasági életünk stabilizálódása elindíthat majd egy olyan folyamatot, amely a kulturálódás terén is fejlődést eredményez. A városi rang tartalmát nem egy várossá nyilvánító dokumentum jelenti, hanem mások mellett az értelmiség alkotókedve és szellemi produktuma, s nem utolsó sorban a civil szerveződések számának növekedése és öntevékenységünk, amely nélkül nincs közélet.

Ez a táj, a Koppány-völgye térsége évszázadokon át történelmi események színtere is volt küzdelmekkel, eredményekkel, reményekkel, s olyan nagy művészek szűkebb hazája is, mint Zichy Mihály vagy Rudnay Gyula. S e térség központjából indult a Parnasszus hegyére a tabi születésű Takáts Gyula költő.

Az egy évtized óta megjelenő kiadványsorozat bizonyította, hogy olyan tartalmat hordoz, amely méltán tart igényt az olvasói érdeklődésre.

Nemcsak a jelenkor olvasói lapozhatják haszonnal, hanem a mindennapjaink iránt érdeklődő utókor számára is olyan helytörténeti dokumentumot jelenthet, amely visszatükrözi gondoktól és örömöktől változatos jelenünk valóságát. Egyik nagy értékét éppen ebben látom.

Ezek a kis kötetek merítenek múltunkból, s felfrissítve jelenünk valóságával, utódainkkal teremtik meg számunkra a kapcsolatot. A mindennapi munkánkat átható felelősségérzetet ez a tudat is táplálja. Kívánom minden kedves Olvasónak, hogy okulásul, szórakozásul jó szívvel lapozza kiadványunkat.

Tab, 1995.

Farkas István

polgármester

 

  
Előző fejezet Következő fejezet