Dr. Bajkay Éva művészettörténész (Magyar Nemzeti Galéria, Budapest)
Bertalan Béla igazgató (Városi Könyvtár, Tab)
Dr. Bősze Sándor igazgató (Somogy Megyei Levéltár, Kaposvár)
Dr. Erdélyi Zsuzsanna Európa-díjas néprajzkutató (Budapest)
Fülöp Tibor (Történelmi Lovas Egyesület, Budapest)
Horváth Orsolya tanító (Tab)
Dr. Magyar Kálmán régész (Somogy Megyei Múzeumok Igazgatósága, Kaposvár)
Matyikó Sebestyén József igazgató (Kálmán Imre Múzeum, Siófok)
Dr. Nagy Kálmán hadtörténész, nyugalmazott huszár ezredes(Budakeszi)
Rapai Pálné könyvtáros (Városi Könyvtár, Tab)
Dr. Takács Lajos címzetes kanonok (Tab)
Dr. Takáts Gyula Kossuth-díjas költő (Kaposvár)
Tóth Tibor tanár (Rudnay Gyula Középiskola, Tab)
Hiszem, hogy valamennyiünk számára örömül szolgál a Tabi Kilátó újabb, immár hetedik kötetének megjelenése. A sorozatban eddig közzétett mintegy kétezer oldalnyi dolgozat, helytörténeti tanulmány, várostörténeti írás nagy kincse településünknek, s mindannyiunknak. Különösen nagy érték lehet az utókor számára.
Jelen kötet több mint húsz írásának többsége olyan információkat tartalmaz, amelyek a Tabi Kilátóban látnak napvilágot először. A dolgozatok egy része - túl a helytörténeti értéken - egyben tisztelgés is az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 150. évfordulója előtt. Megemlékezés a függetlenségünkért küzdő hősökről, honvédtisztekről és közkatonákról. Más írásokon az emlékezet őrizte magyar lelkület sugárzik át. Az archaikus népi szövegek, amelyeket térségünk öregei hagyományoztak ránk, napjaink embere számára elgondolkodtató erkölcsi, etikai, nagy erejű humán tartalmakat hordoznak. Olyan eredeti írással is találkozunk a kötetben, amely a magyar történettudomány számára is képes újat adni.
Itt emlékezem meg valamennyi eddig megjelent kötet szerkesztőjéről, Bolevácz Józsefről, aki már nem vehetett részt e könyv összeállításában. Emiékét nemcsak a Tabi Kilátóban, hanem szívünkben is megőrizzük.
Tab, 1998. június
Farkas István polgármester